10.15.2012

Uśmiech proszę!

Dokumentacja życia poprzez robienie zdjęć jest jednym z najlepszych i najszybszych sposobów powrotu do wspaniałych momentów z przeszłości. Jeszcze lepiej gdy można te zdjęcia potem powiesić na ścianie, a nie trzymać w albumie lub pudełku gdzieś na strychu zapomniane. Istnieje wiele wytycznych wskazujących na to jak wieszać zdjecia i czego unikać. Dzięki temu każdy ma szanse na stworzenie niepowtarzalenj galerii w swoim własnym domu. Niezależnie od tego, czy wybierzecie klasyczne i spójne rozwiazanie z obrazami w indentycznych ramkach, zbliżonej kolorystyce zdjęć i dokładnym rozplanowaniu czy niebanalnych ramkach i kreatywnemu rozmieszczeniu zdjęć, ważne jest aby zdjęcia przywoływały uśmiech na twarzy.
Galeria
Tworzenie własnej galerii na ścianie jest jednym z najbardziej popularnych sposobów wieszania obrazów. Nie tylko umożliwia ono swobodny wybór wielkości i rodzaju zdjęć, ale sprawia że można eksperymentować z rodzajem ramek i sposobem ich umieszczania.


Proste
Wieszanie obrazów o tym samym ksztalcie i wielkości dodaje odczucie minimalizmu i uporządkowania pomieszczenia niezależnie od tego jak wiele zdjęć usmieści się na ścianie. Wybór takich samych ramek i podobna kompozycja zdjęć dodaja prostoty i pozwala skupić się na samych zdjęciach. Obrazy można zawiesić w jednym rzędzie, lub stworzyć galerię rozmieszczając je równomiernie.


Galeria na klatce schodowej
Mimo, że ściana przy schodach może wydawać się nieco trudniejsza do zagospodarowania niż inne ściany, to jednak w przeciwieństwie do nich zapewnia ona zupełnie inne tło i wiecej możliwości rozplanowania obrazów czy zdjęć. Obrazy mogą podążać równolegle do schodów lub tworzyć galerię zapełniając całkowicie dostępną przestrzeń.

Na półce
Zamiast powiesić na ścianie, zdjęcia można umieścic po prostu na półce. Nie musimy używać typowych stojących ramek, można je po prostu oprzeć o ścianę. 

 
Na sznurku
Ostatnio szczególnie popularne jest wieszanie zdjęć na sznurku. Mogą być przyczepione zwykłymi spinaczami do bielizny lub przymocowane specjalnymi klipsami do zdjęć. Dodają uroku i wdzieku każdemu pomieszczeniu, a w dodatku można je łatwo wymienić gdy tylko nam sie znudzą.


Polaroid
Coraz wiekszą popularnością cieszą sie zdjęcia z polaroidu. Mimo że aparaty te przestały już być produkowane, w internecie aż roi się od stron gdzie można przekształcić zwykłe zdjęcia w te wyglądające jakby zrobione polaroidem (na przykład tutaj, tutaj czy tutaj). Ich wygląd retro przypomina o dzieciństwie a mały rozmiar sprawia, że na małej powierzchni można umieścić masę zdjęć. Zdjęcia polaroid zawiesić można w ramce lub przypiąć bezpośrednio do ściany układając w równe rzędy lub pozostawić w nieładzie.

Dużo zdjęć (Za dużo jest za mało)
Przy dużej ilości zdjęć i relatywnie małej powierzchni na ich wieszanie, można połączyć wszystkie wyżej wymienione metody wieszania zdjęć i umieścić obrazy na ścianach, półkach i podłodze jednoczesnie. Takie rozwiązanie dodaje dużo charakteru i współgra bardzo dobrze z prostymi pomieszczeniami i meblami.


 
 


Kreatywne
Dla ludzi, którzy znudzeni są wieszaniem obrazów na ścianach, proponuję poszukanie innych rozwiązań. Wystarczy tylko trochę wyobraźni i cierpliwości aby przekształcić zdjęcia w albumie w zdjęcia dodające nowego charakteru mieszkaniu. Nowe i kreatywne pomysły dostępne są też w internecie, gdzie blogerzy wymyślają własne, dotąd niespotykane sposoby na dekorację wnetrz zdjęciami.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz