10.06.2013

Okna wewnętrzneOkno w ścianie wewnętrznej to wbrew pozorom interesujące i oryginalne rozwiązanie. Szukając materiałów do tego postu znalazłam wiele dowodów na to, że okna wewnętrzne zaczynają byc bardzo modne i myślę, że warto abyśmy poświęciły im trochę uwagi. Dodatkowo w wielu przypadkach są prostym i praktycznym rozwiązaniem. 

Trudno znaleźc przestrzeń w której okna wewnętrzne zostały zaprojektowane już na samym początku. Mamy raczej tendencje do zamykania i wydzielania konkretnych przestrzeni, albo całkowicie ich otwierania i tworzenia spójnego wnętrza. Tymczasem kiedy nie chcemy całkowicie łączyc ze sobą pomieszczeń, a jednak zależy nam na stworzeniu wrażenia zharmonizowanego i bogatszego wnętrza warto pokusic się o otwory okienne. Oczywiście możemy z taką prośbą zwrócic się do architekta u którego zamawiamy projekt i poprosic go o wybór odpowiedniej ściany oraz o pomysł na aranżację takiej przestrzeni. 
W internecie znajdziemy wiele szczegółowych informacji dotyczących wykonania takiego okna własnoręcznie. Warto zajrzec na przykład tutaj.

Okna w ścianach wewnętrznych mają wiele zalet.
Przede wszystkim warto je zastosowac, gdy brakuje nam naturalnego światła w pomieszczeniach, a nie ma możliwości doświetlenia ich oknami w ścianach nośnych. Możemy wówczas 'otworzyc się' na jaśniejsze pomieszczenia i stamtąd czerpac światło słoneczne. Okna wewnętrzne sprawdzają się również gdy dane wnętrze jest małe i ciasne. Dzięki oknom zyskamy optycznie więcej miejsca, a przestrzeń przestanie stwarzac wrażenia klaustrofobicznej. Dodatkowo urozmaicimy ścianę, uzyskamy wrażenie głębi a nasze wnętrze nabierze charakteru.
Im ramy okienne oryginalniejsze tym lepiej. Warto wybrac się więc na poszukiwanie wyjątkowych opraw, które pokreślą styl wnętrza. W zależności od potrzeb możemy zaprojektowac okno otwierane lub takie, które na stałe pozostaje zamknięte. Możemy wybrac ramę o prostej lub fantazyjnej formie, z dużą lub mała liczbą szprosów, przeszkloną lub bez szyby, z żaluzjami, nowoczesną lub rustykalną, etc. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz