7.29.2013

Kolor


Pisałyśmy już wcześniej o tym jak bardzo uwielbiamy białe ściany oraz białe dodatki (post tutaj),  które dodają światła i świeżości każdemu pomieszczeniu. Nie oznacza to oczywiście, że nie lubimy koloru. Wręcz przeciwnie - kolor nadaje prawdziwego charakteru, a użyty z rozmiarem może całkowicie odmienić dom. Aby nadać wnętrzu troche koloru nie trzeba od razu robic generalnego remontu, zazwyczaj wystarczą proste i drobne zmiany. Decydując się jednak na zminay, należy kierować się stwierdzeniem, że ’mniej jest więcej’. Nie chcemy bowiem aby okazało się, że stworzyliśmy coś co wygląda jak ten dom (link tutaj).


Najłatwiejszym sposobem dodania koloru wnętrzu jest zawieszenie pełnych barw obrazów na ścianie (pisałyśmy już o wieszaniu obrazów tutaj). Jest to również sposób, który ułatwia częste zmiany - gdy tylko obraz nam się znudzi można przewiesić go w inne miejsce lub wymienić na inny. Nie musza być to również obrazy znanych artystów; na ścianie możemy zawiesić co tylko chcemy, a nawet stworzyć własny, niepowtarzalny obraz.

 


Równie prostym sposobem na wprowadzenie nowych barw są małe dodatki takie jak kolorowa pościel w sypialni, lampy, poduszki na sofie, dywan czy kolorowe flakony. Należy jednak pamietać aby wybrane kolory i wzory współgrały ze sobą, tworząc jedną całość.
 
 


Białe ściany są doskonałym tłem nie tylko dla obrazów, ale także dla odważnych kolorów mebli. Pełne wzorów i barw sofy czy komody, to doskonały sposób na zmiane charatkeru wnętrza. Ikea jest jednym z najlepszym miesc gdzie można znaleźć nowoczesne i pełne kolorów meble i dodatki.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz