6.22.2013

Dom w Iporanga Argentyna

 
Dom architekta Arthura Casas znajduje się głęboko w lesie Atlantic (Iporanga, Sao Paulo, Argentyna) - kwintesensji brazylijskiego krajobrazu, który tworzy wspaniałe tło dla budynku. Dom stworzony jest z dwóch prostokątnych bloków zwróconych do siebie od strony północnej i południowej. Bloki te połączone są wysoką na 36 stóp (prawie 11 m) ścianą okien, tworzącą główny pokój dzienny oraz jadalnie. Całość otoczona jest od zewnątrz drewnem cumaru, kłóre naturalnie łączy dom z otaczającym go lasem.

 
Wewnętrzne podłogi również zbudowane są z drewna cumar, tworząc kontrast z białymi ścianami i są jedynym kolorem w minimalistycznym wnętrzu. W północnym bloku znajduje się kuchnia oraz oddzielna sypialnia i łazienka, natomiast w południowym pokój gościnny i studio. Takie rozplanowanie wnętrza skutecznie dzieli parter na część prywatną i publiczną, połączoną ogromnym salonem z umieszczonymi po obu jego stronach tarasami oraz basenem typu infinity (infinity pool).

 Schody (również z drewna cumaru) prowadzą na pierwsze piętro gdzie, w południowym bloku znajduje się główna sypialnia. Wiszący korytarz/most przechodzi nad salonem i prowadzi do północnego bloku gdzie znajduje się dodatkowa sypialnia, łazienka i kino domowe.


Głównym zamierzeniem architekta przy projektowaniu domu w Iporanga była ucieczka do brazylijskiego lasu. Udało się je zrealizować tworząc idealne miejsce do odpoczynku i relaksu w otoczeniu natury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz