3.27.2013

 
 
Styl nordycki zyskuje coraz większą popularność i trudno jest ukryć jak jesteśmy szczęśliwe z tego powodu w Our Concept. Nie powinno to dziwić biorąc pod uwagę popularność dostepnej dla wszystkich Ikeai czy trendowi, który wydaje się dominować w blogach po obu stronach oceanu. Meble i wnętrza stylowane według skandynawskich norm i tradycji różnią się bardzo od innych stylów. I chociaż wielu słysząc ‘styl skandynawski’ ma na myśli białe ściany, białe meble i białe dodatki, tak jednak styl ten ma do zaoferowania nieco więcej. Biel jest podstawą i służy jako tło dla solidnych drewnianych podłóg, dużych okien które dodają światła pomieszczeniu oraz wyraźnych i śmiałych kolorów (często czerni). Meble stylowane na styl nordycki są proste i solidne, co ułatwia zestawianie z przeróżnymi dodatkami i zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Ich ponadczasowość jest jednak
największym atutem. Znajdując zastosnowanie w przeróżnych aspektach życia, nie tylko meblach i wnętrzach ale również kuchni czy modzie, styl nordycki promuje proste i szczęśliwe życie.
Dla inspiracji warto zerknąć na parę przykładowych blogów. Nordic Bliss jest jednym z naszych ulubionych, potrafimy też spędzic godziny na Cherry Blossom Blog czy Stil Inspiration, pomino że nie znamy ani słowa po szwedzku. Warto również wspomnieć o From Scandinavia With Love lub NordDeco pełnych przykładów dekoracji wnętrz.
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz