9.25.2012

Pivot doors

 Na polskich stronach internetowych jest wciąż za mało informacji na temat pivot doors. Nawet nie jestem pewna jak dokładnie przetłumaczyć tę nazwę. Kryją się pod nią drzwi otwierane na osi, o bardzo minmalistycznym i nowoczesnym wyglądzie. 

Drzwi otwierane na osi to alternatywa dla tradycyjnych zawiasów i świetne rozwiązanie dla wielkich i ciężkich drzwi. Osiowe zawiasy zainstalowane są na górze i dole drzwi przez co przenoszą ich ciężar na podłogę. 
Isntnieje kilka sposobów rozmieszczenia zawiasów. Jeden z popularniejszych to odsunięcie zawiasów o około 7-10 centymetrów od osi środkowej drzwi. Wówczas dolny zawias może być wbudowany w betono stropu lub dołączony do podsadzki, kiedy zostanie ona ułożona. Często mocuje się zawiasy dokładnie na osi drzwi, dzięki czemu stają się one praktycznie niewidoczne. System osiowy nie może być jednak użyte przy drzwiach ewakuacyjnych.   
Pośrednie zawiasy umieszczone są na krawędzi drzwi w połowie ich wysokości. Nie obciążają łożyska i są najlepsze do prawidłowego utrzymania wysokich i ciężkich drzwi.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz