7.23.2014

Miejsce do pracyNie każdy ma w swoim domu pokój, który decyduje się poświęcić na domowe biuro. Większość z nas ustawia laptop na stole w kuchni, czy na kolanach w fotelu i właśnie tam praucje, głównie ze względu na zaoszczędzenie powierzchni. Jeżeli jednak nie mamy wygórowanych wymagań co do wielkości naszego biurka, możemy bez problemu wygospodarować wystarczająco dużo miejsca w kuchni, na korytarzu czy na parapecie okiennym. Taka szczególna przestrzeń pozwala na zaoszczędzenie miescja, gdyż komputer, książki i dokumenty mają swoje miescje, a także pozwala na wygospodarowanie czasu na pracę w ciszy i spokoju, pozbawioną chaosu. Od teraz nikt już nie będzie miał wymówek od pracy!
Chociaż nie jest to rozwiązanie popularne w Polsce, w wielu krajach w zestawach kuchennych szafek pojawia się także biurko. Stojąc bezpośrednio w towarzystwie szafek, lub jako osobny mebel w kuchni, tworzy jedną całość i współgra z meblami kuchennymi. Najczęściej spotykane w tradycyjnych kuchniach z rzeźbionymi frontami, może być również ciekawym pomysłem nawet w tych bardziej nowoczesnym pomieszczeniach.
Innym ciekawym pomysłem może być wykorzystanie regału na książki jako biurko. Wystarczy wybrać lub zaprojektować odpowiedni mebel z większą przestrzenią pomiędzy półkami, lub w wypadku gdy półki są ruchome, samemu wymontować te, które przeszkadzają. Można też poprowadzić jedna z półek na sąsiednią ścianę, tworząc w ten sposób blat, który posłuży jako biurko, będący przy tym jedną całością z regałem. Bliskość półek jest tu dodatkowym atutem, i pozwala na przechowywanie wielu potrzebnych akcesorii czy materiałów do pracy w zasięgu ręki.


Każdą nawet niewielką przestrzeń można wykorzystać na biurko, szczególnie jeżeli nie ma ono nóg. Nie tylko pozwala to na zaoszczędzenie miejsca, ale także optycznie powiększa przestrzeń. Do takiego biurka unoszącego się w powietrzu potrzeba tylko troche przestrzeni przy ścianie (bardzo dobrze sprawdza się tu mała wnęka) i prosty blat. Dodatkowo, według potrzeb, można do takiego biurka dodać małe szuflady pod blatem lub większe wysuwane na kółkach, czy półki.

Dlaczego nie wykorzystać parapetu okiennego na biurko? Jeżeli wymiary biurka jakie potrzebujemy na są duże możemy, bez zbędnych przygotowań, wykorzystać istniejący już parapet i od razu zabrać się do pracy. Jeżeli natomiast potrzebujemy więcej miescja, wystarczy zamontować szerszy parapet. Takie rozwiązanie szczególnie efektownie wygląda gdy mamy w domu naprawdę duże okna. Jednak nawet przy małych oknach, jego największym atutem jest duża ilość naturalnego światła, i widok za oknem który pozwoli na relaks podczas 5 minutowej przerwy.
Jeżeli naszym priorytetem jest zaoszczędzenie przestrzeni, wtedy najlepiej zdecydować się na biurko które można schować jeżeli nie jest potrzebne. Najczęściej takie rozwiązanie oferowane jest w meblościankach, które dziś możemy zaprojektować według własnego pomysłu. Innym rozwiązaniem może być półka z wysuwanym lub opuszczanym blatem lub otwierana szafa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz