11.10.2013

Kuchnia to nowy pokój dziennyKlasyczna kuchnia to szafki stojące i wiszące wzdłuż wszystkich ścian, w których łatwo schować wszytkie przybory kuchenne i naczynia, oraz te wszystkie rzeczy, których nie chcemy pokazywać. Półki otwarte służą raczej książkom, wazonom z kwiatkami, ramkom ze zdjeciami czy innym ozdobom i najczęściej spotykane są w pokojach dziennych. Coraz częściej jednak pojawiają się one również w kuchni. I to nie tylko po to
aby pomieścić wszystkie książki kucharskie. Otwarte półki zastępują wiszące kabinety kuchenne, tworząc miejsce dla naczyń czy przypraw. Oczywiście takie półki w kuchni wymagają nienagannej czystości, i wyglądają niezmiernie atrakcyjne I gustownie gdy wystawione na nich przedmioty organizowane są kolorami lub kształtami. Niemniej jednak wprowadzają porządek (już nie trzeba szukać tego półmiska do owoców, kiedy widać go na pierwszy rzut oka) I przede wszystkim pozwalają na dużą oszczędność w projektowaniu kuchni, ponieważ nie wymagają zakupu frontów szafek.


Otwartą półkę do kuchni można zrobić samemu lub kupić. Nie ma tu żadnych ograniczeń, oprócz jedynie naszej wyobaźni. Może być to tylko jedna mała półka lub cała ściana zabudowana otwartymi półkami. Materiały z których można je wykonać również są nieograniczone. Począwszy od drewna, które doskonale sprawdza sie w klasycznej kuchni, po metalowe industrialne sztelarze, na betonowych półkach kończąc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz